Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Konkurs ekologiczny z udziałem PROWOD

Prowod sp. z o.o. stara się poprzez swoje działania stale podnosić poziom świadomości ekologicznej wśród mieszkańców, poczynając już od tych najmłodszych. W związku z powyższym przy współpracy z kadrą pedagogiczną ogłoszono konkurs dla dzieci Szkoły Podstawowej oraz młodzieży Gimnazjum w Kup.

 

Brak opisu obrazka

 

Zaangażowanie dzieci, młodzieży, nauczycieli, a także rodziców przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.  Do dnia 13.05.2016r. udało się zebrać 5179 butelek, a wygrana klasa uzyskała wynik 121 szt. butelek / na osobę.

Dnia 17.05.2016r. odbył się uroczysty apel z udziałem naszej firmy. Pan Prezes Bogdan Lechowski zaprezentował zgromadzonym instalację, przedstawiającą 1m3 wody = 666 plastikowych butelek o pojemności 1,5 l. Dzięki temu wszyscy mogli się przekonać i uzmysłowić sobie, co to jest właściwie „kubik” wody. Koszt  zakupu tej ilości wody w butelkach to prawie 1.000 zł, natomiast koszt 1m3 wody z kranu to tylko 3,11 zł. Nasza woda -  nazwana przez nas PROWODZIANKĄ, to woda zdrowa, świeża, czysta, która nadaje się do spożycia bezpośrednio z kranu (woda w Kup). Dodatkowo zwrócono uwagę, na problem odpadów i czas rozkładu plastikowych butelek, który wynosi nawet 500 lat.

Podczas apelu zostały również wręczone nagrody i dyplomy. Miło nam poinformować, że było o co walczyć, ponieważ główna nagroda ufundowana przez naszą firmę to kwota 1.500 zł. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Bardzo dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół w Kup, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży za zaangażowanie i pomoc w organizacji konkursu.

 

 

Wersja XML