Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Piknik ekologiczny - relacja

W sobotę, 21.04.2018 r.  Prowod Sp. z o.o. wzięła udział w pikniku ekologicznym zorganizowanym przez portal informacyjny Opowiecie.info. Piknik ekologiczny odbył się w ramach akcji „Posadź drzewo wolności w 100-lecie niepodległości”. Dla Spółki Prowod impreza zorganizowana w przepięknym zielonym terenie, przy kąpielisku Balaton w Dobrzeniu Wielkim była dobrą okazją do propagowania wśród uczestników idei ochrony środowiska poprzez poprawną segregację odpadów.  

Pogoda sobotniego popołudnia dopisywała, a barwnie przyozdobione stoisko naszej Spółki, zachęcało do jego odwiedzenia. Dla najmłodszych uczestników pikniku przygotowaliśmy urozmaicony program w dziedzinie segregacji odpadów. Specjalnie przygotowane kolorowanki i rebusy uczyły przeznaczenia kolorowych pojemników, a zdobytą wiedzę można było od razu przećwiczyć w praktyce poprzez segregację przygotowanych wcześniej odpadów. W ten sposób dzieci poznawały różnicę pomiędzy plastikiem, tworzywami sztucznymi, metalowymi pojemniczkami, czy też papierowymi odpadami. Pod czujnym okiem naszych pracowników każdy mógł wczuć się w rolę pasażera naszej śmieciarki.  
Dla pozostałych uczestników pikniku przygotowano konkurs ekologiczny, którego pytania poruszały tematykę oszczędzania i zużycia wody, jak i energii elektrycznej oraz innych istotnych aspektów ochrony środowiska. Przy okazji wręczania ekologicznych upominków, w tym m.in. materiałowej torby zwracaliśmy uwagę na korzyści płynące dla środowiska ze stosowania rzeczy wielokrotnego użytku.   
Ważnym elementem pikniku ekologicznego był moment sadzenia drzew w ramach akcji „Posadź drzewo wolności w 100-lecie niepodległości”. W tym dniu nad Balatonem posadzono przeszło 72 drzewa. Nasze drzewko osobiście posadził Prezes Spółki, Pan Bogdan Lechowski. Mocno kibicujemy, aby sadzonki drzew się przyjęły.  
Podsumowując udział naszej Spółki w pikniku ekologicznym, jesteśmy utwierdzeni w przekonaniu,   że rozpoczęcie nauki o prawidłowej segregacji odpadów od najmłodszych lat przyczynia się do poszerzenia wiedzy w tym zakresie nie tylko u dzieci, ale także wśród dorosłych.                
Zapraszamy ponadto do obejrzenia relacji z pikniku ekologicznego.

 

 

Wersja XML