Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zwiedzanie SUW Chróścice

 

Spółka Prowod obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji umożliwiła uczniom szkół zlokalizowanych na terenie gmin Dobrzeń Wielki, Popielów i Murów zwiedzanie obiektów związanych z działalnością wodno-kanalizacyjną firmy. Miejsca te na co dzień są niedostępne dla odwiedzających.

Brak opisu obrazka

Taka wizyta jest rodzajem edukacji ekologicznej, mającej na celu wyjaśnienie, czym jest proces uzdatniania wody, oczyszczania ścieków, oraz uświadomienie każdemu, że codzienna postawa w zakresie korzystania z wody i kanalizacji sanitarnej jest bardzo istotna dla otaczającego nas środowiska naturalnego.

11 października 2019 r. odbyła się kolejna wizyta na Stacji Uzdatniania Wody w Chróścicach. Tym razem odwiedzili nas uczniowie klas V–VIII z Zespołu Szkół w Chróścicach. Tego dnia w kilku turach przyjęliśmy aż 105 uczniów wraz z opiekunami. Jest to kolejna wizyta w ramach trwających Dni Otwartych, które rozpoczęto z okazji tegorocznego jubileuszu 25-lecia Spółki.

Spotkanie rozpoczęto od prezentacji multimedialnej, przy pomocy której przypomniano gościom, jak istotna jest woda w naszym życiu oraz jak ważne jest jej oszczędzanie podczas codziennych czynności. Następnie wyjaśniono na przykładzie SUW w Chróścicach, skąd się bierze woda w kranie. Po krótkiej prezentacji pani technolog oprowadziła grupę po obiekcie, pokazując poszczególne urządzenia technologiczne. Uczniowie z zainteresowaniem poznawali warstwy filtracyjne oraz sposób sterowania stacją. Klasy zobaczyły także znajdującą się na terenie stacji instalację fotowoltaiczną o mocy 39,69 kWp, poznając przy okazji, czym są odnawialne źródła energii.

Podczas wizyty chętni goście mieli okazję napić się uzdatnionej wody bezpośrednio ze stacji, co spotkało się z dużym entuzjazmem zwiedzających. Pracownicy Spółki Prowod chcieli w ten sposób zachęcić dzieci do picia wody z kranu, by w trosce o środowisko ograniczyć ilość zużywanych plastikowych butelek. W tym celu zainstalowano w szkole w Chróścicach fontannę wody pitnej, z której uczniowie mogą bez obaw pić „kranówkę” dostarczaną z odwiedzonej Stacji Uzdatniania Wody.

Wiedzę zdobytą podczas spotkania podsumowano przy pomocy quizu. Grupy wykazały się dużą aktywnością, a poprawne odpowiedzi zostały nagrodzone ekologicznym worko-plecakiem z logo Spółki. Na pamiątkę wizyty na Stacji Uzdatniania Wody każda klasa otrzymała na ręce przewodniczących maskotkę firmową – „Kroplusia”. Mamy nadzieję, że jego obecność będzie przypominać uczniom o naszym spotkaniu i istocie wody w naszym życiu.

Pragniemy szczególnie podziękować Dyrekcji Szkoły za umożliwienie uczniom wizyty na naszym obiekcie oraz opiekunom za ich obecność i czuwanie nad bezpieczeństwem grup.

Zapraszamy do udziału w Dniach Otwartych na Stacji Uzdatniania Wody w Chróścicach i Oczyszczalni Ścieków w Dobrzeniu Wielkim także inne szkoły. Jest to doskonała okazja do połączenia wiedzy teoretycznej z praktyczną. Niech promowanie wśród dzieci i młodzieży szacunku do środowiska naturalnego – w szczególności cennego zasobu, jakim jest woda – będzie naszym wspólnym celem. Wszelkie informacje i szczegóły można znaleźć w Regulaminie zwiedzania obiektów na www.prowod.pl w zakładce „O firmie”.

 

 

 

Wersja XML