Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pierwsi goście na naszych obiektach

 

IMG-20190618-WA0001.jpeg

W ramach DNI OTWARTYCH zorganizowanych z okazji jubileuszu 25-lecia Spółki PROWOD, 17.06.2019 roku mieliśmy przyjemność przyjąć na naszych obiektach pierwszych gości, którzy przyjechali z Publicznej Szkoły Podstawowej w Murowie. Odwiedzający mieli możliwość wizyty na obiektach na co dzień niedostępnych.

 

Dni otwarte są ciekawym sposobem edukacji ekologicznej, mającej na celu wyjaśnić procesy uzdatniania wody, oczyszczania ścieków oraz uświadomić, że codzienna postawa każdego z nas w zakresie racjonalnego korzystania z wody i kanalizacji ma istotne znaczenie dla poprawy jakości naszego życia i otaczającego nas środowiska naturalnego. Celem naszego spotkania było także uświadomienie dzieciom, że wiedza zdobywana w szkole ma swoje odzwierciedlenie w życiu codziennym.

IMG-20190618-WA0004.jpeg

Zwiedzanie rozpoczęto na Stacji Uzdatniania Wody w Chróścicach, gdzie pani Technolog, chcąc zarazić dzieci swoją pasją, z entuzjazmem oprowadziła 10 -osobową grupę pięcioklasistów po obiekcie, opowiadając o procesie wytwarzania wody pitnej. Grupa wykazała się niesamowitym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem, szczególnie podczas poznawania warstw filtracyjnych w ramach przygotowanych zajęć. Klasa zobaczyła także znajdujące się na terenie stacji panele fotowoltaiczne, poznając przy okazji czym są Odnawialne Źródła Energii.

IMG-20190618-WA0032.jpeg

Następnym punktem zwiedzania była zmodernizowana Oczyszczalnia ścieków w Dobrzeniu Wielkim. Na miejscu za pomocą prezentacji multimedialnej omówiono kolejne procesy oczyszczania ścieków, po czym grupa została oprowadzona po obiekcie, uprzednio przygotowaną ścieżkę edukacyjną. Trafioną atrakcją okazała się wizyta w laboratorium znajdującym się na terenie oczyszczalni ścieków, gdzie dzieci mogły same wykonać proste badania wody

Cieszymy się z możliwości przyjęcia tak miłych gości. Ich wyjątkowo odpowiedzialne zachowanie na obiektach, zaangażowanie podczas zaplanowanych zajęć oraz zaskakującą wiedzę nagrodzono naszą maskotką firmową  - „Kroplusiem”, którą złożono na ręce nauczycielek. Paniom szczególnie dziękujemy za zorganizowanie tej wizyty i wsparcie w dbaniu o bezpieczeństwo grupy podczas zwiedzania.Ponadto nasi uczestnicy zostali obdarowani gadżetami z logo firmy, które mamy nadzieję, że będą im przypominać jak istotna jest woda w naszym życiu i jak należy racjonalnie korzystać z niej oraz z kanalizacji.Zapraszamy do kontaktu również inne szkoły, które są zainteresowanie zwiedzaniem obiektów naszej Spółki.

 

 

Wersja XML