Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rodzinne zwiedzanie oczyszczalni ścieków w Dobrzeniu Wielkim

W dniu 29.06.2019 w ramach Dni Otwartych gościliśmy mieszkańców na zmodernizowanej i rozbudowanej oczyszczalni ścieków w Dobrzeniu Wielkim.. Z wyświetlanej prezentacji multimedialnej mieszkańcy dowiedzieli się o historii inwestycji, mogli zobaczyć zdjęcia starego, nieistniejącego już obiektu ,a  także fotografie przedstawiające prace z okresu budowy już nowoczesnej oczyszczalni, które ukazywały ogrom wykonanych w trakcie modernizacji prac.

Nasi goście mieli również możliwość zapoznania się z procesem oczyszczania ścieków, nie tylko w teorii z prezentacji multimedialnej, ale również od strony praktycznej, odwiedzając miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla osób niepracujących na obiekcie. Poznanie procesu oczyszczania ścieków ułatwiła specjalnie przygotowana ścieżka edukacyjna.

Zwiedzanie w kameralnym gronie pozwoliło na udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania, zarówno dotyczące funkcjonowania oczyszczalni ścieków, jak również systemu kanalizacji sanitarnej, a także uzdatniania wody. Pracownicy oczyszczalni z zaangażowaniem tłumaczyli sposób działania poszczególnych urządzeń, które budziły bardzo duże zainteresowanie.  

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy skorzystali z możliwości wizyty na oczyszczalni. Szczególnie dziękujemy rodzicom, którzy przyprowadzili swoje pociechy. Doceniamy Państwa zaangażowanie i troskę o przekazanie najmłodszym, iż racjonalne eksploatowanie zasobów wodnych i odpowiedzialne korzystanie z kanalizacji sanitarnej ma istotne znaczenie dla środowiska naturalnego.

Zapraszamy do odwiedzin również szkoły (Regulamin zwiedzania obiektów dostępny na stronie www.prowod.pl w zakładce „O firmie”), a tymczasem życzymy najmłodszym miłych i bezpiecznych wakacji.

 

 

Wersja XML