Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

EDUKACJA EKOLOGICZNA DLA AKTYWNYCH SENIORÓW

Nasza Spółka prowadzi ciągłe działania zmierzające do podnoszenia świadomości ekologicznej. Bardzo duży nacisk kładziemy na edukację najmłodszych, ponieważ wierzymy, że to nasze dzieci i młodzież mając świadomość odpowiedzialności za środowisko dają przykład i są przyszłością, by zadbać o naszą planetę.

Jednak jak mówi powiedzenie, człowiek uczy się całe życie. Tym bardziej cieszy nas fakt i zainteresowanie seniorów Gminy Dobrzeń Wielki tematyką ochrony środowiska, segregacji odpadów, czy też funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (dalej: PSZOK).

Dzięki inicjatywie gminnej animatorki osób starszych i radnej gminy Dobrzeń Wielki – Krystyny Gierok, nasza Spółka zorganizowała spotkanie na zmodernizowanym obiekcie. Prezes Zarządu – Bogdan Lechowski wygłosił prelekcję dotyczącą w głównej mierze segregacji odpadów oraz funkcjonowania systemu zbiórki odpadów komunalnych. Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze, przy poczęstunku dla naszych Gości.

Jest nam niezmiernie miło, iż po spotkaniu Seniorzy wyrazili swoje zadowolenie poprzez bardzo pochlebne opinie, które otrzymaliśmy nie tylko osobiście, ale również mogliśmy o nich przeczytać na portalu opowiecie.info:

„Seniorzy byli zachwyceni przeprowadzoną prelekcją oraz możliwością zwiedzenia zmodernizowanego obiektu. Myślę, że przytoczone przez Pana Lechowskiego liczby zszokowały seniorów, mało osób zdaje sobie sprawę z ogromu kosztów, które generuje roczny wywóz odpadów, jak również gwałtownego ich wzrostu w czasie pandemii – dodaje Apolonia Wilczek.”

Więcej o spotkaniu, a także działalności Rady Seniorów oraz Stowarzyszenia Seniorów „Aktywni”, można przeczytać w artykule: https://opowiecie.info/seniorzy-gminy-dobrzen-wielki-dzialaja-aktywnie/

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Seniorom Gminy Dobrzeń Wielki za udział w spotkaniu, tak miłe opinie oraz podziękowania dla Spółki.

Życzymy jak największej liczby członków, spotkań, tak wspaniałych inicjatyw, aktywności i ciekawości świata.

Wersja XML